Щодо особливостей списання комп'ютерної техніки
[ Викачати з сервера (9.0 Kb) ] 24.12.2014, 13:10

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-369 від 24.05.2013

Міністерство освіти і науки, молоді та
спорту Автономної Республіки Крим,
управління (департаменти) освіти і науки
обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Щодо особливостей списання
комп'ютерної техніки

Зважаючи на численні звернення керівників навчальних закладів щодо особливостей списання комп'ютерної техніки, Міністерство освіти і науки повідомляє.

Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 09.04.2013 № 31-13030-09-5/11342 механізм списання об'єктів державної власності з урахуванням особливостей правового режиму майна, що підлягає списанню, визначено Порядком списання об'єктів державної власності (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314. Згідно з пунктами 24-26 Порядку забезпечується контроль за вилученням із списаного майна вузлів, деталей, матеріалів тощо, що містять дорогоцінні метали, визначенням їх облікових обсягів та оприбуткуванням на відповідних рахунках бухгалтерського обліку. Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина

Порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння визначений Інструкцією про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (далі - Інструкція), затвердженою наказом Міністерства фінансів України 06.04.1998 № 84 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 28.11.2012 № 1230). Дія цієї Інструкції поширюється на суб'єктів господарювання, підприємства, організації та установи незалежно від форм власності та підпорядкування (крім музейних закладів), які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням. Зокрема, Інструкцією передбачені порядок збирання, облік, передавання, переробка брухту та відходів із вмістом дорогоцінних металів, а також особливості обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у складі основних засобів (розділи VII та XI).

Відповідно до Інструкції суб'єктам, які не мають власної виробничої бази для демонтажу техніки, дозволяється передавати списану техніку суб'єктам господарювання, які мають ліцензію на право здійснення господарської діяльності зі збирання, первинної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Органом ліцензування цього виду господарської діяльності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698 (Про затвердження переліку органів ліцензування) є Державна пробірна служба України, до якої пропонуємо звертатися за інформацією стосовно переліку спеціалізованих організацій з надання послуг щодо визначення наявності чи відсутності дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння в основних засобах.

Додатково зазначаємо, що знос, нарахований у розмірі 100 % вартості комп'ютерної техніки, придатної для подальшої експлуатації у навчально-виховному процесі, не може бути підставою для її списання.

 

Заступник Міністра - керівник апарату                                                О. С. Дніпров

Категорія: Листи | Додав: Peter
Переглядів: 808 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]