Головна » 2015 » Березень » 2 » Обмеження зарплат освітян у 2015 році
10:37
Обмеження зарплат освітян у 2015 році

Міністерство соціальної політики України дало роз'яснення стосовно виконання пункту 10 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

 

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

№ 2327/0/14-15/13 від 23.02.2015
На № 1/12-886 від 06.02.2015

Міністерство освіти і науки України
пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135

Про застосування деяких норм Закону
України від 28.12.2014 № 76-VIII

Міністерство соціальної політики України розглянуло лист Міністерства освіти і науки України стосовно виконання пункту 10 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон) і повідомляє.

Відповідно до пункту 10 розділу III «Прикінцеві положення» Закону у 2015 році максимальний місячний розмір заробітної плати (грошового забезпечення) народних депутатів України, прокурорів, членів Кабінету Міністрів України, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Національного банку України, суддівської винагороди обмежується 7 розмірами мінімальної заробітної плати (з 01 січня - 8526 грн), а при скороченні чисельності працівників - 10 розмірами мінімальної заробітної плати (12180 грн) (виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки не враховується у зазначеному максимальному розмірі).

Зазначене обмеження стосується всіх працівників галузі освіти. Чинним законодавством визначено право громадян на працю, яке може бути реалізовано шляхом укладення трудового договору або договору цивільно-правового характеру (договір підряду, договір про надання послуг, інші договори, передбачені Цивільним кодексом України).

За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), яка включена до штату підприємства, установи, для виконання певної роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується заробітна плата, встановлені трудовим законодавством гаранти, пільги, компенсації тощо.

За договором підряду (цивільно-правовим договором), укладеним між власником і громадянином, останній зобов'язується за винагороду виконати для підприємства, установи індивідуально визначену роботу. Основною ознакою, що відрізняє підрядні відносити від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес трудової діяльності, її організація. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. За підрядним договором оплачується не процес праці, а її результати.

Обмеження максимального розміру місячної заробітної плати стосується заробітної плати, яку працівник отримує за трудовим договором.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» установлено, що працівники державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору.

Отже, при роботі за сумісництвом з працівником укладається трудовий договір. Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник (підприємство, установа, організація), так і той же власник (підприємство, установа, організація), з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу. У останньому випадку трудові договори юридично не пов'язані між собою.

Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

З урахуванням зазначеного, обмеження заробітної плати має здійснюватись окремо за кожним з трудових договорів (як за основним місцем роботи так і за сумісництвом пропорційно відпрацьованому часу).

При цьому, такі окремі роботи, що відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом (педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік, завідування кафедрою з оплатою з розрахунку 100 годин за навчальний рік), які мають право виконувати усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, на нашу думку, не включаються в місячну заробітну плату при визначенні обмеження.

Обмеження максимального місячного розміру заробітної плати (грошового забезпечення) працівників державних органів та інших бюджетних установ здійснюється шляхом коригування розмірів додаткової заробітної плати (доплат, надбавок, премій).

Заступник Міністра –
керівник апарату                                                                    В. Іванкевич

Переглядів: 1053 | Додав: Peter | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]